מדידת קרינת רדיו


מדידת קרינת רדיו

קרינת רדיו היא קרינה אלקטרומגנטית של גלים בתדרים של 10KHZ ועד 300GHZ. תדרי רדיו משמשים בין השאר לתקשורת אלחוטית. לשם ביצוע תקשורת אלחוטית יש להקצות למשדר תדר שבו ישדר, לכל משדר יוקצב תדר משלו , שבו ניתן להאזין לו ובקשר דו כיווני- גם לשוחח אתו. על פי הידוע כיום, ההשפעה המוכחת שיש לגלי הרדיו על גוף האדם היא תופעה של התחממות מקומית או כללית (אפקטים תרמיים). התחממות זו עלולה לגרום נזק לרקמות או לעקת חום. כמו כן, הועלו בעולם סברות לגבי השפעות אחרות על גוף האדם. בחיי היומיום אנו נתקלים בשימושים רבים רבים של קרינת רדיו, ובשנים האחרונות יש פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום. מדידת קרינת רדיו מבוצעת על ידי מודד מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים מהנדס חשמל ואלקטרוניקה . מדידת קרינת רדיו תאתר את האנטנות הגלויות והמוסתרות סביב מקום מגוריך או מקום עבודתך .

תקנים מדידת קרינת רדיו

בהתבסס על המלצות הוועדה הבינ"ל להגנה מפני קרינה בלתי מייננת, שאומצו על-ידי ארגון הבריאות העולמי קבע המשרד לאיכות הסביבה בישראל סף חשיפה בריאותי לקרינה זו (עוצמת הקרינה המקסימלית המותרת משתנה בהתאם לתדר אליו מתייחסים). כמו כן, לגבי מקומות בהם שוהים דרך קבע (משרדים, דירות, מוסדות חינוך וכדומה) החמיר המשרד לאיכות הסביבה והגדיר סף חשיפה סביבתי שערכו 10% (עשירית) מהסף הבריאותי.
סף חשיפה של קרינת רדיו בתחום שידורי הסלולר בארץ הוא בין 40 מיקרו וואט לסנטימטר מרובע ( בתדר 800 מגה הרץ) ל- 100 מיקר וואט לסנטימטר מרובע ( בתדר 2 גיגה הרץ) . סף זה מהווה עשירית ממה שניקבע על ידי ארגון הבריאות העולמי כבלתי מזיק . מספר מדינות החמירו סף זה,  לדוגמה שווייץ , שם הסף עומד על 4-10 מיקרו וואט לסנטימטר מרובע. ברמת העיר , העיר זלצבורג באוסטריה קבעה לעצמה סף מחמיר של 0.1 מיקרו וואט לסנטימטר מרובע. בעת מדידת קרינת רדיו יאותרו אנטנות גלויות ומוסתרות סביבך , יוסברו לך רמות הקרינה שנמדדו השוואה לתקנים והמלצות בארץ ובעולם .

שימושים נפוצים בקרינת רדיו

  • שידורי רדיו וטלוויזיה
  • תקשורת סלולרית
  • אינטרנט מהיר – WIFI
  • מכשירי בלוטוס- BLUETOOTH
  • ניווט באמצעות מערכת לוויינים -GPS
  • מערכות מכ"מ ורדאר
  • טלפונים אלחוטיים ביתיים
  • מכשירי מיקרוגל
  • מכשירי קשר

נזקי קרינת רדיו-ד"ר זמיר שליטא

האם קרינת רדיו מסרטנת?

מדידת קרינת רדיו תאתר את מקורות קרינת רדיו , החל באנטנות סלולריות , אנטנות מכ"מ ומיקרוגל , רשתות אינטרנט אלחוטי-WIFI ועוד.

מדידת קרינת רדיו תאתר את האנטנות הגלויות והמוסתרות .

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .

התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק