מיגון קרינה


מיגון קרינה

אנחנו גולשים באינטרנט אלחוטי, מחממים במיקרוגל, מפעילים טלוויזיה חכמה, מדברים בסלולרי או בטלפון אלחוטי וחולמים על בית חכם. אין ספק כי הסביבה הביתית , כמו גם סביבת העבודה , נוחים הרבה יותר מבעבר. אבל נוחות זו נקנית במחיר היקר של חשיפה לקרינה המסוכנת. הסכנות האפשריות משימוש בקרינה לא מייננת הוכרו על ידי ארגון הבריאות העולמי, והן כוללות סרטן, כאבי ראש, בחילות ופגיעות נירולוגיות.
כשאנו מדברים על מיגון קרינה אנו מתכוונים לתהליך שבו אנו מגבילים את השדה האלקטרומגנטי במרחב על ידי כך שאנו חוסמים את הקרינה בעזרת מחסומים העשויים מחומר מתכתי מוליך. בדרך כלל אנו עוטפים מתקנים חשמליים מהסביבה, כמו לדוגמה כבל חשמל. יכולת הפחתת הקרינה תלויה במידה רבה בסוג החומר שבו אנו משתמשים, העובי שלו ונפחו.
כאשר גל רדיו עובר דרך חומר מבודד חלק מעוצמת הקרינה נספג בחומר והופך לחום וחלק עובר דרך החומר ויוצא מעברו השני. הדרך היעילה ביותר למסך קרינה של גלי רדיו היינה לשים את הגוף אותו אנו רוצים למגן בתוך קופסה סגורה. כלומר קופסה מתכתית אשר סוגרת לחלוטין את הגוף. כלוב פארדיי היינו דוגמה למיגון קרינה אלקטרומגנטית בתוך קופסה סגורה. מתקן זה מונע משדות אלקטרומגנטיים מלחדור לתוכו.

מיגון קרינה מרשת החשמל- קרינה בתדר נמוך-ELF

מקורות לקרינת חשמל כוללים את רשת החשמל, עמודי חשמל, כבלי חשמל, ארונות חשמל, מכשירי אל-פסק, מכשירי חשמל ביתיים, מכוניות חשמליות ועוד ועוד. הקרינה האלקטרומגנטית נמצאת בכל מקום שבו ישנם מכשירי חשמל או קווי מתח והיא פוגעת בנו מבלי שנרגיש, ונזקיה מתגלים כעבור כמה שנים. את הקרינה, עצמתה ומקורה ניתן לגלות רק באמצעות מכשירי מדידת קרינה מיוחדים לתחום תדרי החשמל.
חומרים כגון בטון, ברזל, גבס וכדומה אינם מהווים מיגון קרינה בתחום תדרי החשמל. חומרי מיגון לקרינת חשמל הם חומרים מיוחדים להפחתת הקרינה.

מיגון קרינה מאנטנות סלולריות- קרינה בתדר גבוה- RF

בתחום התדר הגבוה נמצאים כל מכשירי השידור והציוד האלחוטי. מקורות הקרינה האופייניים הם אנטנות סלולריות, טלפונים אלחוטיים, מערכות תקשורת אלחוטיות, רשת מחשבים אלחוטית, מחשבים אלחוטיים, טאבלטים ועוד. המאפיינים העיקריים של תחום התדר הגבוה הוא שהם מאוד כיווניים וניתן לבצע מיגון קרינה יחסית בקלות בהשוואה למיגון קרינה בתדר הנמוך.

חברת ראדיטק מדידה ייעוץ ומיגון קרינה מומחית בתחום מדידות הקרינה . שרות מקצועי אמין ואיכותי למגזר הפרטי העסקי והציבורי .המדידה מבוצעת על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה , בודק קרינה מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .

התקשרו עכשיו 050-6776638 שמוליק