אנטנות סלולריות


אנטנות סלולריות

בישראל פועלות כיום 5 חברות המפעילות מערכת תקשורת סלולרית מלאה : פלאפון , סלקם , פרטנר , הוט מובייל וגולן טלקום . נוסף אליהן קיימות מספר חברות הפועלות כספק וירטואלי : רמי לוי , הום סלולר ו- youphone . על מנת לספק שירות לצרכנים ולעמוד בתנאי הרישיון שניתן להם ממשרד התקשורת , כל חברה סלולרית מקימה רשת תאית המבוססת על חלוקה גאוגרפית של שטח הכיסוי התקשורתי לתאים שבמרכזם מוקד שידור .אנטנות סלולריות במוקדי השידור הן המקור שמפיק את קרינת גלי הרדיו המשודרת לנפח הרוחבי של התא הסלולרי שאותו הוא משרת . אנטנות סלולריות אלו נועדו לשידור ולקליטה של אותות אל הטלפון הסלולרי וממנו. האנטנות הסלולריות מותקנות בדרך כלל במקום גבוה כדי לאפשר תנאי שידור וקליטה טובים בכיסוי מרחבי הולם בהתאם לכיסוי התקשורתי הנדרש.
לכל אנטנה קיבולת מקסימלית של משתמשים באזור שטח הכיסוי . בשל כך ככל שמספר המשתמשים גדל יש צורך במספר אנטנות סלולריות רב יותר שיאפשרו תנאי שידור וקליטה טובים בכיסוי תקשורתי . האנטנות הנוספות משמשות כמעין תגבור לאנטנות הגבוהות יותר והן בדרך כלל בהספק שידור נמוך יותר , ומכסות תא שטח קטן יותר ולכן הם מותקנות בסמוך מאוד למשתמשים כגון בקניונים .

בישראל חלה לאורך השנים עליה משמעותית בהיקף השימוש בטלפון הסלולרי ועמו גבר הצורך בהצבת מספר גדול יותר של אנטנות סלולריות . נוסף לכך עם התקדמות ושינוי הטכנולוגיה עולה הצורך בהצבת אנטנות חדשות שיתמכו בטכנולוגיות מתקדמות . הקשה על הקישור הבא ניתן לראות את מפת  אנטנות סלולריות לפי כתובת (רחוב מספר בית ועיר).

תקשורת סלולרית

תקשורת סלולרית מבוססת על עיקרון של חלוקת שטח גאוגרפי לתאים ולכן נקראת גם תקשורת תאית .במרכז כל תא נמצא מוקד שידור המשדר וקולט גלי רדיו ובמרכזו אנטנות סלולריות . התא משרת את כל המכשירים הניידים שבתוכו . בין מוקדי השידור מתבצעת תקשורת חוטית רגילה או תקשורת אל חוטית באמצעות אלומת מיקרוגל צרה .

למכשיר הסלולרי ולמוקד השידור קרינת רדיו , ושניהם משדרים בעצמה המזערית המאפשרת תקשורת בניהם. המכשיר הסלולרי מוצמד בדרך כלל לגוף או לראש במרחק 1-2 סנטימטר. המכשיר משדר וקולט קרינת רדיו כל עוד הוא במצב פעולה (מכשיר דולק- בהמתנה לשיחה) ולא רק בזמן קיום השיחה .

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק.