סוגי אנטנות


סוגי אנטנות

אנטנות סלולריות המוצבות סביבנו אמנם מקלות עלינו לשוחח בטלפון הסלולרי אך גם מעוררות שאלות רבות: אלו תקנות קיימות בנושא הצבת האנטנות ? כיצד ניתן לבדוק מהי עוצמת האנטנה? האם אנטנות סלולריות מהוות סכנה בריאותית? האם סוגי אנטנות סלולריות השונים מזיקים יותר ?
האנטנה הסלולרית מכילה מתמר שיודע לקלוט זרם חשמלי ולהפכו לקרינת רדיו. סוגי אנטנות סלולריות שונות מסוגלות לשדר קרינת רדיו בתדרים שונים ולמרחקים שונים. קרינת הרדיו היא שמאפשרת לנו לדבר בטלפון הסלולרי, המסוגל לקלוט ולשדר גלי רדיו בו זמנית. קיימות שלושה סוגי אנטנות סלולריות  – אנטנה בודדת על תורן גבוה , אנטנה משתפלת ואנטנת עוקץ. סוג האנטנה אינו מצביע על סוג הקרינה שהיא פולטת אלא על אופן הצבת האנטנה.

סוגי אנטנות סלולריות נפוצות :

  • אנטנה משתפלת – אנטנה המוצמדת לקיר החיצוני של מבנה או לקיר חיצוני של מרפסת ואינה בולטת ממעקה גג המבנה או המרפסת כלפי מעלה, ואשר אלומת הקרינה שלה מופנית מן המבנה כלפי חוץ.
  • אנטנת עוקץ – אנטנה המוצמדת לקיר החיצוני של מבנה ובולטת ממעקה גג המבנה כלפי מעלה בגובה שאינו עולה על 3.5 מ', ואשר אלומת הקרינה שלה מופנית מן המבנה כלפי חוץ.
  • אנטנה על תורן– אנטנה בודדת המוצבת על תורן. למרות שאנטנה זו נראית גדולה או גבוהה אורכה כמטר בלבד. את הגובה מספק התורן- אותו עמוד עליו מוצבת האנטנה. יתכן שכמה אנטנות של ספקיות סלולר שונות יהיו מוצבות על תורן אחד.
  • אתר זעיר פנימי– אנטנות סלולריות קטנות שעצמתן זעירה המפוזרות בקניונים ובביני משרדים בשל גבהם הרב או מבנם אינם קולטים קרינה מאנטנות חיצוניות. אתר פנימי זעיר הוא אנטנה קטנה המאפשרת לשוחח בטלפון סלולרי בתוך הבניין.
סוגי אנטנות סלולריות
סוגי אנטנות סלולריות נפוצות .

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק.