בית חכם


בית חכם 

בית חכם הוא בית בו קיימת מערכת ממוחשבת לשליטה ובקרה על מערכות שונות . מערכת זו התפתחה במקביל להתפתחות המחשבים ומערכות טכנולוגיות שונות , כגון חיישנים שונים.
שליטת המערכת במכשור יכולה להיעשות ברמות שונות של תחכום : שליטה ישירה של המשתמשים באמצעות שלט או פנל ייעודי , מחשב או טלפון נייד כגון מחשב לוח או טלפון נייד או בקרה עם לוגיקה והגדרות תרחישים למכשירי חשמל בבית על פי לוגיקה מותאמת אישי לכל משתמש.
מערכת בית חכם מאפשרת לשלוט על מספר רב של מערכות חשמל בבית בו זמנית , באמצעות מפסק אחד או בעזרת אפליקציה בטלפון הנייד. המערכת מאפשרת שליטה על המיזוג , התאורה , התריסים , האזעקה ועוד מבלי להיות בבית . בית חכם עובד על בקר שמפקח ומפעיל את המערכות החשמליות לפי רצון המפעיל.

סוגי בית חכם

ישנם שלוש סוגי מערכות מרכזיות  :

  1. מערכת קווית – מערכת בית חכם מבוסס קווי תקשורת פיזיים שנפרסו במיוחד עבור המערכת. זו המערכת המומלצת ביותר , אך ניתן לבצע רק בשלב הבניה או שיפוץ הבית . מערכת בית חכם קווית דורשת מערכת חשמל שונה ממערכת החשמל הרגילה שכן כל מעגל תאורה צריך להגיע לבקר בלוח החשמל באופן ישיר.
  2. מערכת קווית שמותקנת על גבי קווי החשמל . במערכת בית חכם על קווי החשמל מחליפים את המתגים הקיימים בבית למתגים חכמים והתקשורת בבית עוברת על גבי גל קבוע של מערכת החשמל בבית. מערכת כזו היא תחליף לפריסת קווי תקשורת ייעודיים לבית חכם אך חסרונה בכך ששינויים בחשמל ישבשו את פעולת המערכת. נוסף לכך תגובת המערכת אטית מאוד יחסית למערכת הקווית.
  3. מערכת אלחוטית – במערכת בית חכם אלחוטית מחליפים את המתגים הקיימים בבית למתגים אלחוטיים כאלה המתחברים לרשת האלחוטית (WIFI) של הבית או כאלה שעובדים על גלי רדיו RF . מערכת כזו נתונה להפרעות בשל רמות קליטה נמוכות.

קרינה בבית חכם

אין ספק כי בית חכם מביא לנוחות מקסימלית בבית והתאמה לתרחישים השונים באופן מושלם ביותר . מנגד השימוש במערכות המבוססות על תקשורת אלחוטית כגון אינטרנט אלחוטי ( WIFI ) דורשת אינטרנט אלחוטי בכל רחבי הבית וברמה טובה בכדי למנוע הפרעות דבר החושף את דיירי הבית לסכנות הקרינה . קרינה מנתב אינטרנט אלחוטי ( WIFI ) אינה שונה מקרינה הנפלטת מאנטנות סלולריות , זו אותה קרינה אלקטרומגנטית. נוסף לכך עצם העובדה שזו קרינה בבית הקרובה אלינו ונמצאת סביבנו בכל רגע בבית מסוכנת יותר מקרינה מתורן אנטנה סלולרית הממוקמת על גבעה סמוכה במרחק עשרות מטרים.

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק