מערכת סולרית


מערכת סולרית

מערכת סולרית היא מערכת המשמשת ליצור חשמל מאור השמש לצריכה עצמית והעברת העודפים לרשת החשמל .
מערכות סולריות  מאפשרות הפקת חשמל נקי וירוק מאנרגיית השמש הזמינה בשפע ובחינם . עם עליית מחירי הדלק והנפט בעולם ובמקביל לעלייה במודעות לצורך להגן על הסביבה , צוברות מערכות סולריות פופולריות רבה , והן מותקנות ביותר ויותר על גגות בתים במדינת ישראל .
טכנולוגיית מערכת סולרית ממירה באופן ישיר את אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית אשר משמשת בעיקר לייצור חשמל מקומי .

קרינה ממערכת סולרית

מערכת סולרית מורכבת משתי חלקים : חלק בו זורם זרם ישר וחלק שני בו מומר הזרם הישר לזרם חילופי המתאים לרשת החשמל .בחלק הראשון בו זורם ישר הכולל את התאים והמודול מחבר כמה תאים אין קרינה ממערכת סולרית בתחום המתח הישיר אינו מהווה כלל בעיה בהיבט של הקרינה ממערכת סולרית ואין כל מניעה לשהות לצדו .
החלק השני של המערכת – בחלק בו זורם זרם חילופי במערכת סולרית קיימת קרינה אלקטרומגנטית גבוהה מאוד .

הקרינה ממערכת סולרית  נוצרת בממיר שתפקידו להפוך את הזרם הישר לזרם חילופי בתדר שמספקת רשת החשמל הארצית בתדר – 50 הרץ וכן כבלי החשמל המשמשים לחיבור הממיר אל תשתית החשמל הארצית.  הקרינה ממערכת סולרית היינה קרינה אלקטרומגנטית , קרינה שמוגדרת "כמסרטן אפשרי". עמדת המשרד להגנת הסביבה היא כי קרינה בלתי מייננת הנפלטת ממערכת סולרית אינה מסכנת את בריאות הציבור , כל עוד הממיר מותקן במרחק של 4 מטר לפחות מאזור שבו שוהים אנשים באופן קבוע .בדיקת קרינה ממערכת סולרית  אמורה להתבצע בשעות היום , וביום בו אין גשם או עננים וערפל . מומלץ מאוד לבצע את המדידה ביום בזמן שהשמש מחממת , בשיא פעילות המערכת בזמן בו צפויה קרינה גבוהה ביותר.

חברת ראדיטק מדידה ייעוץ ומיגון קרינה מומחית בתחום מדידות הקרינה . שרות מקצועי אמין ואיכותי למגזר הפרטי העסקי והציבורי. המדידה מבוצעת על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה , בודק קרינה מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .

חייגו עכשיו 050-6776638 שמוליק