קרינה ממיקרוגל


קרינה ממיקרוגל

המיקרוגל היינו מזמן כלי הכרחי בכל מטבח . המיקרוגל משתמש בקרינת מיקרוגל , שעל שמה הוא קרוי , על מנת לחמם את המזון שלנו .
תנור המיקרו גל משתמש בגלי מיקרו בתדירות של 2450 מגה הרץ על מנת לחמם את האוכל .אפקט החימום מתבצע על ידי קרינה בלתי מייננת אשר מסוגלת לחמם או להפשיר מזון הרבה יותר מהר מאשר חימום בגז או בתנור רגיל .
זליגת קרינה מהתנור יכולה להתרחש רק כשהתנור מופעל ובעיקר מדלת פגומה של התנור. כל עוד לא רואים נזק חיצוני בדלת או במבנה החיצוני של התנור אין צורך לבצע בדיקת קרינה ממיקרוגל . כאשר אתם מחליטים  שיש צורך לבצע בדיקת קרינה ממיקרוגל חשוב לבצע את הבדיקה אך ורק על ידי בודקים המורשים על ידי המשרד לאיכות הסביבה .בודק מורשה מקבל היתר לביצוע מדידת זליגת קרינה ממכשירי מיקרוגל ביתיים מהמשרד לאיכות הסביבה. ההיתר הנו שמי-אישי לאדם אשר עבר הכשרה מקצועית מתאימה, בידיו ציוד המתאים לביצוע המדידות והוא שולח את הציוד לכיול מדי שנה במעבדה מורשית. ההיתר מתחדש מדי שנה עם כיול מכשיר המדידה.

בדיקת קרינה ממיקרוגל

תופעת קרינה ממיקרוגל יכולה להתרחש :
א. בהתאם לטיב התנור-ישנם תנורים שרמת זליגת הקרינה מהם גבוהה יחסית .
ב. המצב הטכני של התנור – חלודה בדפנות הדלת , מכות שהמכשיר קיבל באזורים שונים, פגמים באטימות       הדלת או אי סגירה הרמטית של הדלת .
ג. מצב ניקיון התנור-הצטברות שאריות אוכל או שאריות רטבים בדפנות ובמערכת נעילת הדלת .

נזקים בריאותיים מקרינה ממיקרוגל

נזקים בריאותיים יכולים להיגרם על ידי חשיפה ישירה לרמות שונות של קרינת מיקרוגל .
הנזקים העיקריים הם :

  • כוויות בעור
  • קטרקט , פגיעה בראיה -במקרים של חשיפה לרמות מאוד גבוהות וממושכות .
  • פגיעה במערכת העצבים
  • פגיעה בפוריות .

המשרד להגנת הסביבה קבע סף של 1mw/cm2 לאפשרות חשיפת בני אדם לקרינה ממיקרוגל . עוצמת הקרינה משתנה באופן הפוך למרחק . ככל שמתרחקים מהתנור עוצמת הקרינה קטנה .
לכן מומלץ לשמור מרחק של לפחות 1 מטר מהמיקרוגל בזמן פעולתו.

חברת ראדיטק מדידה ייעוץ ומיגון קרינה מומחית בתחום מדידות הקרינה . שרות מקצועי אמין ואיכותי למגזר הפרטי העסקי והציבורי. המדידה מבוצעת על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה , בודק קרינה מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .

חייגו עכשיו 050-6776638 שמוליק