תקשורת סלולרית


תקשורת סלולרית

תקשורת סלולרית מבוססת על עיקרון של חלוקת שטח גאוגרפי לתאים ולכן נקראת גם תקשורת תאית .במרכז כל תא נמצא מוקד שידור המשדר וקולט גלי רדיו ובמרכזו אנטנות סלולריות . התא משרת את כל המכשירים הניידים שבתוכו . בין מוקדי השידור מתבצעת תקשורת חוטית רגילה או תקשורת אל חוטית באמצעות אלומת מיקרוגל צרה .

למכשיר הסלולרי ולמוקד השידור קרינת רדיו , ושניהם משדרים בעצמה המזערית המאפשרת תקשורת בניהם. המכשיר הסלולרי מוצמד בדרך כלל לגוף או לראש במרחק 1-2 סנטימטר. המכשיר משדר וקולט קרינת רדיו כל עוד הוא במצב פעולה (מכשיר דולק- בהמתנה לשיחה) ולא רק בזמן קיום השיחה .

איך פועלת תקשורת הסלולרית?

תקשורת סלולרית מבוססת על עיקרון של חלוקת שטח גאוגרפי לתאים ולכן נקראת גם תקשורת תאית. במרכז כל תא נמצא מוקד שידור (משדר אך גם קולט גלי רדיו) המשרת את כל המכשירים הניידים שבתוך התא. בין מוקדי השידור מתבצעת תקשורת תקשורת חוטית רגילה, או תקשורת אל-חוטית דרך אלומת מיקרוגל צרה.

מה ההבדל בקרינה בין מוקד שידור סלולרי למכשיר סלולרי?

גם המכשיר הסלולרי וגם מוקד השידור הסלולרי משדרים קרינת רדיו, ושניהם משדרים בעוצמה המזערית המאפשרת תקשורת ביניהם (בקרת הספק – בדומה לשני אנשים שמכוונים את עוצמת הקול שלהם כדי לאפשר תקשורת ביניהם בעוצמת הקול המזערית האפשרית). המכשיר הסלולרי מוצמד בדרך כלל לגוף או לראש (במרחק של 1-2 סנטימטר). המכשיר משדר וקולט קרינת רדיו כל עוד הוא במצב "פעולה" (המתנה לשיחה) ולא רק בזמן קיום שיחה. מוקד שידור סלולרי נמצא מטרים רבים מן הגוף. המכשיר הסלולרי משדר שיא של עד 2 וואט והקרינה מתפזרת לכל הכיוונים (כמו פיזור האור בנורת חשמל). מוקד שידור סלולרי משדר עד 40 ואט (כתלות בגודל התא הסלולרי, במספר המשתמשים בו-זמנית בשירות הסלולרי בתוך התא ובסוג המכשולים שבין מוקד שידור הסלולרי למכשיר הסלולרי) והקרינה מתפזרת בעיקר לכיוון מסוים (כמו פיזור האור מפנס או זרקור). במכשיר הסלולרי רואים את עוצמת השידור: 1-2 קווים – המכשיר משדר בהספק מלא, 3 קווים – 10% מהספק מלא, 4 קווים – 1% מהספק מלא ו- 5 קווים – 0.1% מהספק מלא. מוקד השידור הסלולרי יכול לשנות את הספק השידור שלו בין הספק מלא ועד להספק הנמוך ממנו פי 2000 , אך אנחנו לא רואים את עוצמת השידור בכל רגע. השימוש במכשיר הסלולרי הינו שימוש וולונטרי ולזמן קצר יחסית. הקרבה למוקד שידור סלולרי (מבנה הכולל משדרים עם תורן ואנטנות), הפועל כל הזמן, אינה וולונטרית. מבחינת החשיפה לקרינה רדיו, דקה אחת של שיחה במכשיר סלולרי רחוק ממוקד שידור סלולרי, שוות ערך לחשיפה של כשבוע במרחק 30 מטר ממוקד שידור סלולרי.

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק.