כיריים חשמליות


כיריים חשמליות

כיריים חשמליות מתבססים על חשמל כמקור האנרגיה בהספק שנע בין 800 ל-5,000 ואט. בכיריים המבוססות על גז כמקור אנרגיה יש אפשרות לשלוט באופן מדויק על חום הבישול באמצעות שינוי עצמה של הלהבה. לעומת זאת בכירים חשמליות הכיריים פועלות בעצמה קבועה וקשה מאוד לדייק בבישול. בכירים גז פיזור החום אינו אחיד ואילו בכיריים החשמליות פיזור החום אחיד לאורך כלי הבישול.

בשנים האחרונות שמענו לא פעם אחת על דליקה כתוצאה מהשארת כיריים דלוקות, ובחלק מהמקרים התוצאות היו טרגיות. לכן ברור שכל אדם הרוכש כיריים, ירצה לדעת עד כמה הן בטיחותיות. במקרה זה ניתן לטעון כי כיריים מגז נחשבות למסוכנות יותר עקב סכנת הדליפה או הבעירה אם כי במהלך השנים נכנסו לתמונה פיתוחים שונים שמשפרים את המצב. לדוגמה : כאשר האש אינה דולקת, אספקת הגז נפסקת, מה שמקטין מאוד את הסיכוי לדליפת גז או לדליקה חלילה. בכיריים גז אין כלל סכנה לקרינה , מהבחינה הזו הכיריים בטוחות מאוד בהשוואה לכיריים חשמליות. כיריים חשמליות העשויות מזכוכית קריסטלית מעמידות סכנה של סדקים או שבירה, מה שמצריך עלויות לא מבוטלות על החלפה.
הסכנה העיקרית של כיריים חשמליות היא הקרינה האלקטרומגנטית הגבוהה מאוד. ככל שהזרם גבוה יותר הקרינה גבוהה יותר. בנוסף לכך בכיריים חשמליות מגע מקרי במשטח החימום הלוהט, שאינו מתקרר במהרה יכול לגרום לכוויה קשה מאוד.

בהתבסס על תוצאות מחקרים אפידמיולוגיים המצביעים על עודף תחלואה כתוצאה מחשיפה ממוצעת לקרינה שמעל ל- 2 מיליגאוס, בשנת 2001 קבע ארגון הבין לאומי לחקר הסרטן שמתקנים היוצרים סביבם שדה מגנטי בתדר של רשת החשמל הינם "מסרט אפשרי". המחקרים האפידמיולוגיים מצביעים על כך, שבחשיפה ממוצעת של 3-4 מיליגאוס יש פי שניים יותר מקרי לוקמיה אצל ילדים מאשר בחשיפות נמוכות יותר. לכן חשיפה של עשרות רבות של מיליגאוס היא סיכון בלתי סביר ובלתי מוצדק ומן הראוי למנוע אותו.

חברת ראדיטק מדידה ייעוץ ומיגון קרינה מומחית בתחום מדידות הקרינה . שרות מקצועי אמין ואיכותי למגזר הפרטי העסקי והציבורי. המדידה מבוצעת על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה , בודק קרינה מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .

חייגו עכשיו 050-6776638 שמוליק