עמוד חשמל עם שנאי


עמוד חשמל עם שנאי

האדם נחשף בחיי היומיום , במידה זו אחרת, לשדות אלקטרומגנטיים הנובעים ממקורות טבעיים או מלאכותיים בתדרים שונים. בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת והכנסת מכשירים חדשים לשימוש, החשיפה לשדות אלקטרומגנטיים הולכת וגדלה. אין ספק כי לשימוש במכשירי חשמל ואלקטרוניקה יש תועלת לרווחת האדם, אך מנגד בשנים האחרונות מתעוררת דאגה לגבי אפשרות של פגיעה בבריאות כתוצאה מחשיפה לשדות חשמליים ומגנטיים, במיוחד בתחום רשת החשמל – תדר 50 הרץ .
כיצד מגיע החשמל לביתך ? תחנות הכוח מייצרות את החשמל מדלקים או מקורות אנרגיה מתחדשים. רשת ההולכה מעבירה את החשמל למרחקים ארוכים ברחבי הארץ תוך איבודים מזעריים באמצעות קווי מת עליון (161,000וולט) ומתח על עליון (400,000 וולט) . תחנות מיתוג ותחנות משנה מורידות את המתח החשמלי ממתח על עליון (400,000 וולט) למתח עליון (161,000 וולט) והלאה למתח גבוה (13/22/33 אלף וולט) ומחלקות את החשמל לאזורי צריכה.
רשתות חלוקה מעבירות את החשמל מתחנת המשנה לאזורי הצריכה עד לצרכן הביתי. רשת החלוקה כוללת קווי חלוקת מתח גבוה (13/22/33 אלף וולט) ומתח נמוך (400 וולט), תחנות השנאה חיצוניות – עמוד חשמל עם שנאי, תחנות השנאה פנימיות – בתוך : חדרים , ארונות חלוקה מקומיים (פילרים) ומתקני חיבור לבתים. עמוד חשמל עם שנאי יש קרינה אלקטרומגנטית גבוהה מאוד. בשל שינוי המתח מגבוה לנמוך נעשה על ידי שנאים. אמצעי הבטיחות של השנאים מחייבים את הפרדת קווי החשמל זה מזה באופן שמגדיל את עוצמת השדה המגנטי בנקודות ההפרדה, ולכן סביב שנאים נמדדת עצמה גבוהה יחסית של השדות המגנטיים.

עמוד חשמל עם שנאי יש קרינה אלקטרומגנטית גבוהה מהשנאי ומחוטי החשמל היוצאים ממנו ונמתחים בין העמודים. המרחק המינימלי בן קו בניין ל- עמוד חשמל עם שנאי הוא 3 מטר מכל חלק של השנאי ושל החוטים היוצאים ממנו. באזורים בו שוהים אנשים באופן רציף כלומר שהייה של 4 שעות ביום 5 ימים בשבוע נידרש מרחק מ- עמוד חשמל עם שנאי של 5 מטר מכל חלק של השנאי ושל החוטים היוצאים ממנו.

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק

כתבות מרחבי הרשת

מחקר בריטי שהוסתר מהציבור: קווי חשמל גורמים סרטן

ילדים: מגורים ליד קווי מתח מגדילים סיכון ללוקמיה

תחקיר: קו מתח עובר מעל בתים בחוף הכרמל – עשרות חלו בסרטן

עמוד חשמל עם שנאי ליד הבית -במדינת ישראל במרבית השכונות הוותיקות מותקנת רשת חשמל עילית על עמודי חשמל וכבלי חשמל הנמתחים בין העמודים . לרשת זו קרינה מחשמל לעתים גבוה מאוד.

עמוד חשמל עם שנאי ליד הבית -במדינת ישראל במרבית השכונות הוותיקות מותקנת רשת חשמל עילית על עמודי חשמל וכבלי חשמל הנמתחים בין העמודים . לרשת זו קרינה מחשמל לעתים גבוה מאוד.