קרינה אלקטרומגנטית בבית


קרינה אלקטרומגנטית בבית

קרינה בבית

הדרישה למדידת קרינה מקצועית על ידי מודד קרינה מוסמך : בבתים פרטיים , בתים משותפים , משרדים , בתי ספר , גני ילדים ועוד הולכת וגדלה משנה לשנה נוכח סכנות הקרינה .הציבור מודע לסכנות הטמונות בחשיפה המיותרת לקרינה המסוכנת שעלול לפגוע בבריאותו ובריאות הסובבים אותו .
קרינה אלקטרומגנטית בבית אורבת לנו בכל פינה בבית המודרני . קרינה בבית לעתים היה הרבה יותר מסוכנת מהקרינה מתורן אנטנה סלולרית חיצונית .זו קרינה שנמצאת אצנו בבית , קרוב מאוד אלינו . אנחנו גולשים באינטרנט , מחממים במיקרוגל , מפעילים טלוויזיה חכמה , משחקי משחקי רשת , מדברים בטלפון אלחוטי וסלולרי ומתקדמים בצעדי ענק לבית חכם , קרינה בבית שנמצאת בכל פינה.
אין ספק כי הסביבה הביתית , כמו גם סביבת העבודה נוחים יותר ומפנקים יותר מבעבר .
אבל הנוחות הזו נקנית במחיר של חשיפה קרינה האלקטרומגנטית בבית . לא צריך להיכנס לפניקה אך גם לא לנהוג בשאננות , חשוב להיות מודעים למקורות הקרינה ולהגבילם .

דווקא בביתנו , המקום שבו אנו אמורים להרגיש בטוחים מכל פגע קיימת כמות בלתי מבוטלת של קרינה אלקטרומגנטית בבית שאנו כלל לא מודעים אליה .
קניית בית היא עסקה הגדולה ביותר שאדם ממוצע מבצע במהלך חייו והיא כרוכה בהוצאות רבות לגורמים שונים , אך לפני תהליך הרכישה ורגע לפני שמתחילים להוציא כספים ואפילו מחייב לדעת אם אותו הנכס המוצע למכירה ראוי למחיר שהצעתם עבורו ואף יותר מכך , האם הוא בכלל ראוי למגורים . אחת הבדיקות החשובות ביותר היא בדיקת קרינה אלקטרומגנטית בבית . חשוב לבצע בדיקות קרינה אלקטרומגנטית בבית  מרשת החשמל וגם בדיקת קרינה סלולרית על ידי בודק קרינה מוסמך ומקצועי .

מקורות קרינה בבית

מקורות קרינה אלקטרומגנטית בבית הם רבים ומגוונים , כל מכשיר חשמלי שיש ברשותנו פולט קרינה ברמה זו או אחרת . פליטת הקרינה אינה מתרחשת רק כאשר המכשיר פועל , אלא גם כאשר הוא דומם . יש מכשירים שגם כאשר הם אינם בפעולה רמת הקרינה שלהם היא גבוהה ביותר ולכן יש להישמר מהם באופן מיוחד .

דוגמאות למקורות קרינה בבית

  • ארון החשמל הביתי
  • מקרר
  • מיקרוגל
  • תנור אפיה
  • מכונת הכביסה
  • מיבש הכביסה
  • מאוורר
  • מזגן
  • טלפון אלחוטי
  • נתב רשת אלחוטית

צמצום החשיפה לקרינה

מודעות -כשם שיש לנו זכות לדעת כמה מוצר עולה לנו – כך יש לנו זכות לדעת כמה הוא מסכן את בריאותו , ולעשות את השיקול שלנו . מודעות מצילה חיים .

הפחתת השימוש -לכבות את הראוטר בלילה  , לדבר בטלפון קווי במקום באלחוטי , להימנע ככל האפשר לדבר בסלולרי לדבר בדיבורית או ברמקול ורחוק מהגוף .

הזמנת מדידת קרינה על ידי מודד קרינה מוסמך :המשרד להגנת הסביבה מסמיך מודדי קרינה מקצועיים למדידת קרינה . מומלץ להזמין אחת ל-3 שנים מודד קרינה מוסמך .

חברת ראדיטק מומחית בתחום מדידות הקרינה האלקטרומגנטית . שרות מקצועי , אמין ואיכותי למגזר הפרטי , העסקי והציבורי . המדידות מבוצעות על ידי מהנדס חשמל ואלקטרוניקה רשום בפנקס המהנדסים , ברישיון והסמכה מהמשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים .
התקשרו עכשיו – 050-6776638 שמוליק

אחד המקורות קרנה אלקטרומגנטית בבית והנפוצים מאוד הוא עמוד חשמל עם שנאי וחוטי חשמל היוצאים ממנו קרוב לבית ויוצרים קרינה בבית ולעתים חריגה ומסוכנת.

אחד המקורות קרנה אלקטרומגנטית בבית והנפוצים מאוד הוא עמוד חשמל עם שנאי וחוטי חשמל היוצאים ממנו קרוב לבית ויוצרים קרינה בבית ולעתים חריגה ומסוכנת.

מקור קרינה אלקטרומגנטית בבית שעלינו לקחת בחשבון לפני רכישת דירה הם אותם האנטנות הנבלעות בנוף כפי שניתן לראות בתמונה , אנטנות בין דודי השמש ממש קשה להבחין בהם. קרינה בבית מסוכנת במיוחד לילדים.

לעתים האנטנות הסלולריות מותקנות על גגות בתים מבלי שנבחין בהם.